Twitter’daki DM değişikliği şirketlere yarayacak

0

twitterİş dünyası, özellikle pazarlama departmanlarıyla müşterilerine sosyal medya üzerinden ulaşma gayretinde. Bu iletişimi kolaylaştırmak için kurulan dijital iletişim hizmeti veren ajanslar ise önemli bir sektörün doğmasını sağladı.

Twitter’ın bugün başlattığı, “takip zorunluluğu olmadan herkese doğrudan mesaj gönderebilme” özelliği en çok bu kanal üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşılma olanağı sunan şirketlerin işine yarayacak.

Bugüne kadar kendisine Twitter yoluyla ulaşan kişilere geri dönebilmek için resmi hesaplarından o kişiyi takip etmek zorunda kalan ve “Konuyla ilgili size geri dönebilmemiz için DM yoluyla iletişim bilgilerinizi yollayın” mesajını adeta kopyala yapıştır metoduyla kullanan şirketler, yeni olanakla birlikte artık bu takip zorunluluğundan kurtulacak.

Ancak gerek bu şirketlerin gerekse şirketlere hizmet veren ajansların dikkat etmesi gereken önemli bir detay var. Twitter’ın bu özelliği yalnızca izin veren kullanıcılar için geçerli. Yani doğrudan mesaj almak isteyenlerin, Twitter’daki ayarlar bölümünde bulunan Gizlilik ve Güvenlik sekmesine giderek bu seçeneği aktif hale getirmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>