Uber araç kiralama hizmetini başlatıyor

0

Uber araç kiralama

Uber araç kiralama hizmeti ile yeni bir sektöre daha giriyor. Uber araç kiralama hizmeti için son olarak Getaround ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu anlaşma ile Uber, bir taksi hizmeti olmanın ötesine geçiyor.

Uber araç kiralama sektörüne giriyor

Uber, taksi kullanmak yerine kendi araçları ile seyahat etmeyi tercih edenlere yönelik yeni bir hizmet başlatmak için araç paylaşım hizmeti Getaround ile bir araya geldi. Uber Rent isimli proje ile kullanıcılar istedikleri gün ve saati belirleyerek ihtiyaçlarına uygun şekilde araç kiralayabilecekler. Araç filosunda ailelerin kullanması için SUV/minibüs veya sedan kiralamak mümkün olacak. Böylelikle farklı taleplere olumlu yanıt verilebilecek.

Kiralama hizmeti Getaround uygulaması araclığıyla gerçekleşebilecek. Ancak daha çok kullanıcıya ulaşabilmek için Uber ile entegrasyonun sağlanması amaçlanıyor. Uber Rent ilk olarak San Francisco’Da başlatılacak.

Uber, yenilikçi girişimlerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Uber’in bisiklet kiralama hizmeti başlatacağı da duyurulmuştu. Bunun için de başlangıç şehri olarak San Francisco seçilmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>