Uber bisiklet paylaşım servisi aldı

0

Uber bisiklet

Uber bisiklet paylaşım servisi olan Jump ile ortaklık kurdu. Uber bisiklet paylaşım servisi ile kullanıcılara temiz, eğlenceli ve sağlıklı bir ulaşım sunmayı planlıyor.

Uber bisiklet paylaşım işine giriyor

Günümüzde otomobiller gibi bisikletler de elektrikli hale geliyor. Ancak elektrikli bisiklet fiyatlarının kısmen yüksek olması kullanıcıların çekimser davranmasına neden oluyor. Ancak bunun önüne geçmek için bisiklet paylaşım servisleri, bisiklet filolarına elektrikli bisikletleri ekliyor. Elektrikli bisiklet paylaşımı konusunda önde gelen şirketlerden biri olan Jump’ın, Uber tarafından satın alınması ile bu sektörün gelecekte daha da değerleneceği tahmin ediliyor.

Kullanıcılar uygulama üzerinden bulundukları yere en yakın paylaşım noktasını görebilecek ve buradan bisikletlerini teslim alabilecekler. Daha sonra gittikleri yerdeki en yakın paylaşım noktasına bisikletlerini bırakarak ulaşımlarını kolay bir şekilde tamamlamış olacaklar.

Techcrounch yayıncısının iddialarına göre satın alma 200 bin dolar karşılığında gerçekleşti. Bisiklet paylaşım servisi Jump’ın San Francisco’da 250’den fazla bisikleti bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>