Uber çalışanları Kalanick’i geri mi istiyor?

1

Uber hissedarları şirketin kurucusu ve CEO’su Travis Kalanick’i işten kovmuş olabilir ama Uber çalışanları aynı fikirde değiller. Şirket içindeki cinsel taciz iddialarına gereken önemi vermemekle suçlandığı için işten atılan CEO, çalışanlar arasında büyük desteğe sahip.

Kalanick’in “zounlu” istifa açıklamasının ardından Kalanick’e destek vermek için başlatılan imza kampanyasına 1000’den fazla çalışan imza attı. Ayrıca eski başkanlarına şirkette yarattığı huzurlu ortam için de bir teşekkür mesajı yayınladılar.

Kalanick görevine geri dönebilir mi?

İmza kampanyasının asıl amacı Kalanick’i görevine geri döndürmek değil. Çalışanlar bile bunun mümkün olmadığını fark etmiş durumdalar. Ancak Kalanick’e fazla yüklenildiğini ve Trump’a verdiği destek nedeniyle günah keçisi ilan edildiğini düşünüyorlar. Çalışanlara göre Kalanick şirket içinde barış ve huzur sağlayan başarılı bir CEO ve hissedarların baskısı ile istifa etmek zorunda bırakılması haksızlık. Ancak yine de hissedarlar ticari çıkarlarını düşünmek zorundalar ve medyanın sevmediği, Trump karşıtlarının nefret ettiği Kalanick şirketin başında kaldıkça Uber uygulamasını telefonundan silenlerin sayısı hızla arttığı için, şirket yönetimi Kalanick’i görevden uzaklaştırma kararından geri adım atmayacak.

Travis Kalanick ise şimdiden yeni CEO arayışlarına başladı. Şirketten sızan bilgilere göre Kalanick’in önünde 7 isimden oluşan bir aday listesi var. Bakalım, piyasa değeri 100 milyar dolara yaklaşan bu dev şirketin yeni CEO’su kim olacak?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>