Uber ile koronavirüs aşı rezervasyonu yapılabilecek

0

Uber ile koronavirüs aşı

Artık Uber ile koronavirüs aşı rezervasyonu yapılabilecek. Walgreens yapılan anlaşmayla, rezervasyonlar kolay hale geliyor.

Uber ile koronavirüs aşı rezervasyonu

Uber ve Walgreens, birkaç aydır bir COVID-19 aşılama programı üzerinde birlikte çalışıyorlar. ABD’de en büyük ikinci eczane mağazası zinciri olarak faaliyet gösteren Walgreens’in ortaklığıyla, aşı çalışmaları daha kolaylaşıyor.

Ortaklık kapsamında Uber uygulamasından aşı rezervasyonu yapılabilecek. Rezervasyon yapan kullanıcılar, kliniğe giderek aşılarını olabilecekler. Saat ve tarih seçimiyle birlikte, hangi aşının alınacağı da görülebilecek. Uber’in aşı rezervasyon özelliği artık ABD genelinde kullanılabiliyor.

Walgreens ve Uber, özellikle sosyal açıdan savunmasız bölgelerdeki kişiler için randevulara ücretsiz yolculuk da sağlayacak. Şirketler ayrıca bir Aşı Erişim Fonu oluşturmak için PayPal ve Yerel Girişimler Destek Şirketi ile ortaklık kurdu. Ayrıca isteyenler, ihtiyacı olan kişilere randevular için ücretsiz yolculuk bağışlayabilir ve fon sağlayabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>