Uber şoförlerine her müşteride ödeme yapacak

0

Uber, 4 milyon şoförüyle arasındaki finansal işlemleri kolaylaştırmak amacıyla Uber Money servisini hayata geçirdiğini duyurdu. 

Dijital ödeme sistemleri geliştirecek olan Uber Money şimdilik Uber şoförleri ile çalışacak olmasına rağmen yakın gelecekte herkese açılacak gibi görünüyor.

Paranın birikmesini beklemeden

Uber Money kullanıcısı şoförler, banka masrafı olmadan para gönderip almak gibi avatnajların yanında, her müşteriyi hedefine bıraktıktan sonra müşteriden kazandığı parayı anında hesabında görüp kullanmaya başlayabilecek.

Mevcut sistemde şoförler ücretlerini aylık olarak alabiliyordu. Müşteriler ödemeyi Uber hesabına yaparken, şoförlerin alacağı belli bir miktar toplandıktan sonra ve Uber muhasebe çalışanlarının onayının ardından şoförlerin banka hesabına aktarılıyordu.

Yeni dijital uygulama sayesinde, müşterilerin ödediği taksi ücretinden şoförün payına düşen ücret anında şoförün hesabına geçmiş olacak. Bu sayede Uber’in muhasebedeki iş yükü azalırken, banka transfer ücretlerinden de büyük tasarruf sağlanmış olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>