Uber sürücüler için emeklilik planları sunacak

0

Uber emeklilik

Uber sürücüler için emeklilik planı uygulamaya başladı. Sürücülerin işçi olarak sınıflandırılmasının ardından Uber, yeni bir adım daha attı.

Uber sürücüler için emeklilik hakkı veriyor

Uber, araç çağırma hizmetinin ülkedeki sürücülerine işçi hakları vermesinden aylar sonra, emeklilik planını Birleşik Krallık’taki tüm sürücülere sunmaya başlayacağını söyledi.

Mart ayında Uber, Yüksek Mahkeme kararının ardından İngiltere’deki 70 binden fazla sürücüsünü işçi olarak yeniden sınıflandırmıştı. Uber ayrıca tatil ücreti, emeklilik planı ve sınırlı asgari ücret de dahil olmak üzere garantili haklar sunacağını söylemişti. Silikon Vadisi şirketi, bir sürücünün kazancının yüzde 3’ünü emeklilik planına katkıda bulunacağını, sürücülerin ise hak kazanan kazançlarının en az yüzde 5’ine katkıda bulunmayı seçebileceklerini söyledi.

Uber’in kuzey ve doğu Avrupa bölgesi yöneticisi Jamie Heywood, “Sektörler arası bir emeklilik planı oluşturmak için Bolt, Addison Lee ve Ola gibi operatörlerle çalışma daveti gönderiyorum. Bu, tüm sürücülerin birden fazla platformda çalışırken gelecekleri için tasarruf etmelerini sağlayacak” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>