Uber Transplace’i satın alıyor

0

Uber Transplace

Uber Transplace’i satın alacağını açıkladı. 2.25 milyar dolarlık bu satın almanın kademeli olarak gerçekleşeceği belirtildi.

Uber Transplace’i bünyesine kattı

Uber Technologies Inc., TPG Capital’in sahip olduğu bir lojistik şirketi olan Transplace’i 2.25 milyar dolara satın alıyor. Bu şirket, Uber Freight bünyesinde faaliyetlerine devam edecek.

San Francisco merkezli şirket yaptığı açıklamada, anlaşmanın Uber’in nakliye kolunun daha da hızlı büyümesini sağlayacağını vurguladı. Ana şirket, Uber Freight’in ilk düzeltilmiş kazancını faiz, vergi ve diğer masraflardan önce gelecek yılın sonuna kadar çevireceğini söyledi. Uber Freight, geçen yıl 995 milyon dolar gelir elde etti.

Uber Freight başkanı Lior Ron: “Transplace ile Uber Freight, nakliyeciler ve kamyoncular arasındaki yük komisyonculuğunun ötesine ve bir şirketin lojistik ihtiyaçlarının daha eksiksiz yönetimini sağalyacak” dedi.

Uber Freight, kargo şirketlerini yük taşımak isteyenlerle birleştiriyor. Böylelikle lojistik alanında bir ekosistem kurulmasını sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>