Ubisoft mobbing mi uyguluyor?

0

Ubisoft mobbing

Ubisifot’un üst düzey yöneticileri şirketten istifasını verdi. Ortaya çıkan iddialar nedeniyle, Ubisoft mobbing ve kötü muameleyle suçlanıyor.

Ubisoft mobbing ile gündemde

Günümüzde birçok dev şirket, iç yönetiminde çeşitli sorunlarla gündeme gelebiliyor. Son yıllarda mobbinde, kötü muamele ve taciz olayları ise en sık karşılaşılan olaylar arasında yer alıyor.

Ubisoft da kötü yönetim iddialarıyla gündeme gelerek, bu gruba katılmış oldu. Temmuz ayının ilk haftasında istifa eden Ubisoft başkan yardımcısı Maxime Beland’in ardından bazı üst düzey yöneticiler de istifasını verdi. Ubisoft’te üretim müdürü pozisyonunda çalışan Guillemot tarafından paylaşılan tweet, bu toplu istifalara ışık tutmuş gibi görünüyor.

Guillemot attığı tweet’te, Ubisoft’un çalışanları için güvenli ve kaynaştırıcı bir iş ortamı sağlamakta yetersiz kaldığını söyledi. Toksik iş ortamı ve sergilenen davranışların, kendisinin asla taviz vermediği değerlerin tam karşısında yer aldığını belirtti. Ayrıca iş yeri kültürünü iyileştirmek için şirkette köklü değişiklikler yapacağını belirtti.

Uzun süredir çalışanları arasında kötü muamele, mobbing ve taciz gibi çeşitli kötü davranışların sergilendiği iddia edilen Ubisoft’ta nasıl bir değişim yaşanacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>