Ubisoft VR için iş ilanı yayınladı

0

Ubisoft VR

Sanal gerçeklik teknolojisinin günümüzde trend olduğu sektörler arasında oyun sektörü yer alıyor. Son olarak Ubisoft VR iş ilanı ile dikkat çekti.

Ubisoft VR iş ilanı ile sektöre damga vurdu

Valve’ın Half-Life:Alyx oyununu duyurmasıyla, VR oyun sektöründeyeni bir hareketlenme başlamıştı. Hatta bu açıklama sonrasında Valve’in VR gözlüğü Index, satış rekoru kırmayı başarmıştı.

[bkz url=https://www.techinside.com/alphabet-o-projeyi-sonlandirdi/

VR oyun sektörünü hareketlendiren bir diğer hamle de Ubisoft tarafından geldi. Ubisoft tarafından yayınlanan iş ilanında, Ubisoft’un en büyük oyunlarını sanal gerçeklik platformuna geliştirmek için yazılımcı arandığı belirtildi.

Assassin’s Creed, Far Cry ve Splinter Cell gibi büyük yapımlara imza atan Ubisoft’un, yeni yazılımcı ekibiyle birlikte bu oyunlardan bazılarını sanal gerçeklik platformuna aktarmayı planladığı belirtiliyor. Özellikle de Assassin’s Creed’in VR ortamına aktarılmasının, oyun sektörü için çok farklı bir adım olacağı belirtiliyor.

Valve’in yeni oyunu ve Ubisoft’un bu alandaki çalışmalarına hız vermesiyle VR oyun sektörünün yeniden hareketlenmeye başladığını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>