Uçan araba satışı başlıyor

0

uçan araba satışı

Dünyanın ilk uçan araba satışı Ekim ayında başlıyor. Uçan araba satışı için resmi siparişler alınmaya başlanıyor.

Uçan araba satışı için ön siparişler başlıyor

Volvo’ya ait küçük bir şirket olan Terrafugia, uçan araba sektöründe öncü olmaya devam ediyor. Çin haber ajansı Xinhua’ya göre, Ekim ayından itibaren uçan araba için ön siparişler alınmaya başlanacak.

Terrafugia’nın 644 km menzile sahip olan ve saatte 320 km hıza ulaşabilen uçan arabasının satış fiyatı ise henüz belli değil. Yaklaşık 600 kg ağırlığında olan araç, 3 km’lik irtifaya sahip.

‘Geçiş’ aracı olarak nitelendirlen bu model, hibrit bir sistem ile güç sağlıyor. Yani uçan araba tamamen elektrikli değil.

Ticarileşmesinin ve talep toplanmasının önündeki en büyük engel olarak ise araç için lisans gerekmesi görülüyor. Birçok ülkede uygulanan güvenlik ve trafik yasasına göre bu araçlar sadece helikopter veya uçak kullanabilen kişiler için yasal olacak. Dolayısıyla sipariş edilip alınsa bile uçan araba kullanabilmek için ayrı bir lisansa ihtiyaç duyulacak.

Aşağıdaki video ile satışa çıkacak modeli inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>