Uçan otomobil ile insanlı test yapıldı

0

uçan otomobil ile insanlı test

Japonya’da uçan otomobil ile insanlı test yapıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleşen bu ilk test, SD-O3 model uçakla yapıldı.

Uçan otomobil ile insanlı test için ilk süreç tamamlandı

Uçan otomobillerin yaygınlaşması konusunda kapsamlı bir planlama yapan Japonya’da önemli bir aşama daha geçildi. Uçan otomobillerle ilk insanlı test, Japonya’da başarılı bir şekilde tamamlandı.

SkyDrive isimli Japonya merkezli şirket, SD-03 model uçan arabası için ilk insanlı test sürüşlerini gerçekleştirdi. Toyota tarafından desteklenen bu şirketin testleri, Toyota test sahasında tamamlandı. Şehir içi ulaşımı kolaylaştırması gereken SD-03, gücünü elektrik motorundan alıyor ve dikey iniş-kalkış yapabilmesi sayesinde istenilen yere kolaylıkla gidebiliyor.

Toplamda 8 adet pervanesi bulunan SD-03, görünüm olarak drone’a benziyor. Güvenli bir uçuş sağlayan SD-03’te sürücü için bir kokpit de yer alıyor.

Yapılan testlerde SD-03, 2 metre yüksekliğe çıkıp 4 dakika boyunca havada kalarak testleri başarıyla geçti. Aracın 2023 yılında şehirlerde aktif bir şekilde kullanılması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>