Uçan taksi Bell Nexus yenilendi!

0

uçan taksi Bell Nexus

CES 2019’da tanıtılan uçan taksi Bell Nexus yenilendi. Uçan taksinin yeni sürümü, CES 2020’de tanıtıldı ve büyük bir ilgi gördü.

Uçan taksi Bell Nexus özellikleri

Askeri ve ticari helikopter modelleriyle tanınan Bell, CES 20202de uçan taksi tasarımıyla büyük bir ilgi topladı. Bell, CES 2019’da tanıttığı Bell Nexus’u yenileyerek CES 2020’de yeniden görücüye çıkardı.

Nexus 4EX ismiyle tanıtılan uçan taksinin yeni sürümü, 100 km’lik menzili ile dikkat çekiyor. Bu modelin, 214 km/s hıza ulaşabildiği belirtiliyor. Bu da uçan taksinin şehir içi ulaşımı çok kolay hale getireceğini gösteriyor.

5 kişi taşıma kapasitesi bulunan uçan taksi, geleceğin akıllı şehirler için pratik bir özüm sunacak. Hyundai, Uber, Airbus ve Boeing gibi havacılık sektörünün dev isimlerinin bulunduğu uçan taksi sektöründe Bell, kullanıcılar için önemli avantajlar sunacak.

Uçan taksinin ne zaman piyasaya çıkacağı ve satış fiyatının ne kadar olacağıyla ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>