UPS sıfır emisyon filosu kuruyor

0

sıfır emisyon

UPS sıfır emisyon filosunu genişleterek bu alanda önde gelen şirketlerden biri olmayı planlıyor. Sıfır emisyon filosu, elektrikli araçlarla güçleniyor.

Sıfır emisyon filosu için araç üretilecek

UPS, nakliye kamyon filosuna yavaş yavaş elektrikli araçlar ekliyor. ABD ve Avrupa’da 300 adet elektrikli araç ile hizmet veren şirket, Aralık ayında 125 adet Tesla Semi siparişi de vermişti. Ancak UPS sadece satın almakla kalmayarak, bu araçların yapımında da rol almayı planlıyor. Bunun için elektrikli araç sektöründe çalışan Workhorse ile ortaklık kuruldu.

Kurulan yeni ortaklık ile iki şirket, nakliye kamyonlarının ihtiyaçlarını göz önüne alarak yeni elektrikli araç tasarımları yapacak. Böylelikle şehirlerde sıfır emisyon ve minimum gürültü ile çalışma imkanı sağlanacak. Geliştirilecek yeni elektrikli nakliye araçları için ise 160 km’lik menzil hedefleniyor.

Kamyonlar, ABD’deki şehir rotaları boyunca test edilecek. Ayrıca 2019’da geniş kapsamlı dağıtıma çıkması da planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>