Uygulama içi satın alma fiyatları artıyor

0

Uygulama içi satın alma

Apple’ın bilançosundaki diğer hizmetlerle bir araya geldiği için Apple’ın App Store işinin ne kadar para kazandığını tahmin etmek giderek zorlaşıyor. Apple komisyon yapısını artık yüzde 30’luk bir sabit olmayacak şekilde ayarladı ve bu da işleri zorlaştırıyor.

Uygulama zekası firması Apptopia verilerine göre, App Store’daki uygulama içi satın almaların (IAP) ortalama fiyatının geçen yıldan bu yana yüzde 40, Google Play IAP fiyatlarının ise aynı dönemde yalnızca yüzde 9’luk bir artış yaşadığı görülüyor.

Firma, sonuçlara ulaşmak için Temmuz 2021 ile Temmuz 2022 arasında her iki uygulama pazarındaki fiyatlandırmayı analiz etti.

Apptopia, uygulama içi satın alma fiyatlarındaki artışın arkasında ATT’nin 2021 tanıtımının olduğundan şüpheleniyor. Çünkü artışlar enflasyon 2022’de ekonomiyi sert bir şekilde vurmaya başlamadan önce başladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>