Uygun fiyatlı Model 3 duyuruldu

0

uygun fiyatlı Model 3

Tesla, müşterileri tarafından uzun süredir beklenen uygun fiyatlı Model 3 aracını duyurdu. Model 3’ün fiyatı bölgelere göre farklılık gösteriyor.

Model 3 Kaliforniya’da daha ucuz

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, ünlü YouTuber Marques Brownlee ile bir röportaj gerçekleştirdi. Elon Musk, şu anda 35 bin dolara satılan Model 3 ve yeni çıkacak olan modeller hakkında kullanıcıları sevindiren bilgiler verdi. Musk, şirketin başarılı bir teknik ve ekonomik planlama ile 3 yıl içinde 25 bin dolarlık elektrikli araç üretebileceğini söyledi. Musk, bunun üretim ölçeğini büyütmekle mümkün olabileceğini belirtti.

Uygun fiyatlı yeni bir model henüz duyurulmadı ancak Model 3 aracı için daha uygun fiyatlı bir seçenek açıklandı. Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre normalde 49 bin dolara çift motorlu model üreten şirketin, orta menzilli uygun fiyatlı modeli eklendi. Uygun fiyatlı model, saatte 200 km hız yapabilecek ve 420 km menzile sahip olacak.

Bu modelin farklı bölgelerdeki vergi indirimlerine göre 30.700 ile 35.000 dolar aralığında bir fiyata alınabileceği belirtiliyor. Ek otopilot seçeneği ise 5.000 dolara sunulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>