Uygun fiyatlı Wuling Hongguang MINI, Tesla’yı geçti

0

Uygun fiyatlı Wuling Hongguang MINI

Uygun fiyatlı Wuling Hongguang MINI, Çin’de satışlarda rekor kırıyor. Wuling Hongguang MINI satışları, Tesla’yı ikiye katladı.

Uygun fiyatlı Wuling Hongguang MINI popülerliğini koruyor

Şu anda küresel ölçekte en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla olsa da bu alanda irili ufaklı birçok önemli marka yer alıyor. Özellikle Çin’de, markalar büyük başarılar elde edebiliyor.

Wuling Hongguang MINI isimli uygun fiyatlı elektrikli araç, satış sayılarıyla Tesla’yı geride bırakmayı başardı. Satış fiyatı 4 bin 500 dolar olan araç, Tesla’yı ikiye katlamış durumda. Çin’de Ocak ayında Tesla satışlarına baktığımızda 13 bin adet Model 3, 1.600 adet Model Y satışı yapıldığını görüyoruz. Wuling Hongguang MINI ise 36 bin adet teslimatla Tesla’ya büyük bir fark atmış durumda.

Wuling Hongguang MINI 9.3 ve 13.9 kWh’lik bataryaya sahip. 120 ila 170 km menzil seçeneklerine sahip araç, saatte 100 km hıza ulaşabiliyor. Batarya seçenekleriyle iki farklı modeli bulunan araç 4.456 dolar ve 6.000 dolar satış fiyatına sahip. Wuling Hongguang MINI ayrıca Avrupa’da Dartz FreZe Nikrob ismiyle satışa sunulacak. Böylelikle Wuling Hongguang MINI’nin Çin’in dışında da büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>