Uzaktan çalışma en iyi seçenek olmayabilir

0

Uzaktan çalışma

Malcolm Gladwell, insanların evden çalışmasının pek iyi bir fikir olmadığını düşünüyor. En çok satan kitaplar arasında olan yazar, şirketinden ayrılma olasılığı en yüksek kişilerin ofise en az gelenler veya uzaktan çalışmak üzere işe alınan kişiler olduğunu belirtiyor.

Gladwell: “Fiziksel olarak bağlantınız koptuğunda gerekli hissetmenin çok zor olduğunu düşünüyorum. Şu anda tüm kuruluşların karşı karşıya olduğu savaşla karşı karşıya kalırken, insanları ofise geri döndürmek, bu temel psikolojik gerçeği açıklamak gerçekten zor, ki bu sizin bir aidiyet duygusuna sahip olmanızı ve gerekli hissetmenizi istiyoruz. ekibimize katılın ve burada değilseniz bunu yapmak gerçekten zor” diyor.

Ayrıca “Evde çalışmak senin yararına değil. Ofise gelmenin zor olduğunu biliyorum ama yatak odanızda sadece pijamalarınızla oturuyorsanız – yaşamak istediğiniz iş hayatı bu mu?” ifadelerine yer veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>