Veri merkezleri elektrik fiyatlarındaki dalgalanmayı hissediyor

0

veri merkezleri elektrik fiyatları

Holllanda’da veri merkezleri elektrik fiyatlarındaki dalgalanmadan etkileniyor. Konuyla ilgili dernek açıklaması geldi.

Veri merkezlerindeki elektrik fiyatlarındaki dalgalanma konusunda açıklama geldi

Hollanda Veri Merkezi Derneği siyasi liderlere elektrik fiyatlarını sınırlamaya, kurumlar vergisi indirimleri sağlamaya veya temiz enerjiye yatırım yapan işletmeleri desteklemek için sübvansiyonlar uygulamaya çağırdı.

Dernek sözcüsü Stijn Grove, “Neredeyse her işletme bir veri merkezine güveniyor, bu yüzden bunu hafife almamalılar” dedi. “Bu hayati öneme sahip bir alan. Bu fiyatlar hakkında bir şeyler yapmak için fazla beklememeliyiz çünkü bir etkisi olabilir” dedi.

Hollanda’daki yaklaşık 60 veri merkezi operatörü, ulusal elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 2,3’ünü oluşturuyor ve bu da onları en son fiyat artışları yapıyor. Grove, daha büyük şirketlerin fiyat dalgalanmalarına karşı daha az duyarlı olmasına rağmen, daha küçük şirketlerin genellikle enerji maliyetlerine karşı korunmadıklarını söyledi. Şimdi bunları müşterilere aktarmaya ve yatırımı azaltmaya zorlanıyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>