Verizon ve Yahoo Pazartesi anlaşma açıklayacaklar

0

Yahoo’nun satışı konusunda son aşamaya gelindiğini ve Verizon’un Yahoo ile 5 milyar dolarlık teklif üzerinden yüz yüze görüşmeye başladıklarını Cuma günkü haberimizde duyurmuştuk. recode’un haberine göre, iki firma tam olarak anlaşmaya vardılar ve satın almayla ilgili duyuruyu Pazartesi günü yapacaklar.

Ancak 5 milyar dolarlık satın almanın gerçekleşmesi için hala regülatörlerin onay vermesi ve işlemin çeşitli soruşturmalardan geçmesi gerekecek. Ayrıca anlaşmanın duyurulmasına kadar sürede, teklifi büyütmek isteyen diğer firmaların hala şansı var, dolayısıyla Yahoo’yu satın alma sürecinde her an sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Verizon’un Yahoo’ya ait hangi varlıkları alıp almayacağı ise şu anda kesin değil. Özellikle Yahoo’nun emlak varlığı önemli bir değer oluşturuyor. Ayrıca patentleri de büyük değer taşıyor. Öte yandan Yahoo’yu satın alacak olan firmanın Mozilla Vakfıyla Yahoo arasındaki sözleşme nedeniyle 1 milyar dolar ödemek zorunda kalacağı da ortaya çıkmıştı.

Bir diğer merak edilen konu da Marissa Mayyer’ın durumu. Mayer’ın anlaşmadan sonra Yahoo’da kalması beklenmiyor, satıştan sonra Yahoo’dan önemli bir tazminat alarak şirketten ayrılacağı düşünülüyor.

İlginizi çekebilecek bir diğer haberimiz: Yahoo satılırsa Marissa Mayer kazanacak

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>