Vestel’in müşteri memnuniyeti yaklaşımı ödül kazandı

3

Şikayetvar.com internet sitesine başvuran müşterilerin memnuniyet düzeylerinin ölçümlendiği Şikayetendex Raporu’na göre Vestel, 2014’te şikayet yönetimi başarısıyla beş kategoride birinci olarak müşterilerinden en çok teşekkür alan marka ilan edildi.

Şikayetendex 2014 raporuna göre dahil olduğu tüm kategoriler olan bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ve beyaz eşya genel kategorisinde bir önceki yıl olduğu gibi en yüksek şikayet yönetimi başarı puanını alan Vestel, iki yıldır liderliğini koruyor.

“Her şikayet firmayı geliştirecek bir armağandır” yaklaşımını benimsediklerini, dolayısıyla şikayetvar.com internet sitesinin sektöre önemli bir katma değer sağladığına inandıklarını söyleyen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları ifade etti:

“Vestel, son iki yıldır birinci geldiği 5 kategori başarısını bir önceki yıla göre yüzde 13 ila 21 arasında değişen oranlarda artırdı. Hem başarı puanımızla hem de bir önceki yıla göre kaydettiğimiz artışla en yakın rakibimizin kat kat üstündeyiz. Beyaz Eşya ve Elektronik sektöründe Vestel markamızın servis seviyesini en üst düzeye getirip koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak ana hedefimizdir.”

Şikayetendex Raporu 2014’e göre Vestel, beş kategorideki birinciliğinin yanı sıra beyaz eşya kategorisinde en çok “teşekkür” alan marka oldu. Vestel bu kategoride yüzde 83,8’lik memnuniyet sağladı. Aynı kategoride bir önceki yıl da birinci olan Vestel, 2014’te memnuniyet yüzdesini 2013’e göre yüzde 16 artırdı. Vestel, birincilik puanını 2014’te bir önceki yıla göre buzdolabı kategorisinde yüzde 21, elektronik (TV), bulaşık makinesi ve çamaşır makineleri kategorilerinde yüzde 13 yükseltti.

Yorumlar

  1. Vestel burda PR yapmaya çalışmış herhalde. Müşteri memnuniyeti Vestel’in pek umurunda olmuyor

  2. Vestelden 4k 50 inç tv almıştım arızalı çıkmıştı.sikayetimi söyledim gelip baktılar. Tv nin kendiliğinden kaynaklanan arızası olduğu için tv yi yenisiyle değiştiler.üstelik jest olarakta bir üst modeliyle hemde😊iyikide vesteli tercih etmişim.teşekkürler vestel.👍

  3. Datça Vestel bayisinden çok memnun kaldım,montaj için gelen elemanlara da ayrıca teşekkür ederim..

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>