VirtualLink teknolojisi için sona gelindi

0

VirtualLink teknolojisi

Sanal gerçeklik kaskları için bağlantı çözümü sunan VirtualLink teknolojisi için artık sona gelindi. Heyecanla piyasaya sürülen bu teknoloji artık rafa kalktı.

VirtualLink teknolojisi için veda zamanı

VR teknolojisi oyun sektörüyle birlikte hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Ancak VR, üretimden hizmete kadar farklı alanlarda da kullanılarak hayatımızın merkezinde yer almaya başladı.

VR kasklarının güç veya HDMI kablosu aracılığıyla bilgisayarlara takılması konusunda önemli bir kolaylık sağlayan VirtualLink, beklenen talebi görmedi. Kablosuz çalışan kaskların piyasaya çıkması ve Android tabanlı bağlantı imkanı, VirtualLink’e olan ihtiyacı neredeyse tamamen ortadan kaldırdı.

Aslında NVIDIA, AMD, HTC Vive, Oculus VR, Valve ve Microsoft gibi devlerin ortaklığıyla kurulan toplulukta, güç ve veri bağlantısının tek bir USB Tip-C kablo üzerinden yapılması planlanıyordu. Ancak teknolojideki hızlı gelişmeler VirtualLink’e olan ihtiyacı ortadan kaldırdı. Bu nedenle üreticiler de artık sanal gerçeklik kasklarında VirtualLink desteğini sonlandırıyor. GeForce RTX 3000 serisinde VirtualLink desteğinin sonlanması, bu konuda artık kesin adımlar atıldığını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>