Visa Amazon ile anlaşmazlığı çözmek istiyor

Visa Amazon
Visa Amazon

Visa Amazon ile anlaşmazlığı çözerek İngiltere’deki faaliyetlerine eksiksiz devam etmek istiyor. Visa finans direktörü, olumlu açıklamalarda bulundu.

Visa Amazon ile anlaşmazlığı çözebilecek mi?

Amazon Çarşamba günü yaptığı açıklamada, gelecek yıl Ocak ortasından itibaren İngiltere’deki Visa kredi kartlarından ödeme almayı durduracağını söyledi.

Visa’nın CFO’su Vasant Prabhui İngiltere’deki Amazon ile kredi kartı ücreti anlaşmazlığını çözmeyi beklediğini ve ABD’deki e-ticaret devi ile ortak markalı kredi kartı ortaklığını sürdürmeyi umduğunu söyledi. Vasant Prabhu: “Bu sorunları geçmişte çözdük ve gelecekte çözeceğimize inanıyorum” dedi.

Amazon yaptığı açıklamada, kredi kartı ücretlerinin “teknolojik gelişmelerle zamanla azalması gerektiğini, bunun yerine yüksek kalmaya ve hatta yükselmeye devam ettiğini” söyledi.

Analistler, duruşunun bir müzakere taktiği olabileceğini öne sürüyor. Geçmişte, diğer büyük perakendeciler, işletmelerinin dar bölümlerinde kredi kartlarını kullanmayı bırakacaklarını açıkladıktan sonra Visa ile olan ücret anlaşmazlıklarını çözmüşlerdi. Örneğin Walmart’ın Kanada’daki birimi, 2016’da ücretler konusunda bir anlaşmaya varamadıktan sonra Visa kredi kartlarını kabul etmeyi bırakacağını söyledi. Sadece 7 ay sonra şirketler sorunu çözdüklerini söylediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz