Visa İnovasyon Programı nedir? Visa Türkiye Genel Müdürü’ne sorduk

0

Visa Türkiye’nin Kolektif House’ta düzenlediği Visa İnovasyon Programı’na katıldık. Yeni FinTech girişimlerine Visa’nın nasıl destek verdiğini yerinde gördük. Ayrıca bazı röportajlarla Visa İnovasyon Programı nedir? Sorusunun yanıtını birinci ağızdan aldık. Etkinlikte mikrofonumuzu uzattığımız isimlerden biri Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel oldu.

Visa İnovasyon Programı nedir?

Visa’nın inovasyondaki yerini Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel’e sorduk. Tezel, Visa’nın yaptığı yenilikleri TechInside okurları için anlattı.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu röportajımızla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Visa İnovasyon Programı’nın odağına bu çalışmaları Türkiye’de de lokalize etmeyi koymuş durumda. Türkiye’nin Fintech ekosistemini beslemeyi ve geliştirmeyi amaçlayan Visa, kartlı ödemeler pazarını da büyütmeyi hedefliyor. Ayrıca, ülkemizde çıkan lokal çözümleri de yurtdışına taşımak için gerekli altyapı ve network hizmetlerine odaklanıyor.

Bugüne kadar 125 başvuru alan Visa İnovasyon Programı kapsamında, üç ana konu başlık altında çalışan 5 adet FinTech seçilecek. 6 ay sürecek programda programa katılanlar girişimcilik, insan odaklı tasarım, veri güvenliği ve regülasyon gibi alanlarda mentorluk alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>