Visa kripto bağlantılı kart kullanımını açıkladı

0

Visa kripto

Visa kripto bağlantılı kart kullanımı miktarı ile ilgili açıklama yaptı. Bu kartlarla harcamaların, 1 milyar doları geçtiği belirtildi.

Visa kripto bağlantılı kartlar için istatistikleri paylaştı

Visa yaptığı açıklamada, yılın ilk altı ayında dünya çapında tüketiciler tarafından kripto bağlantılı kartları aracılığıyla mal ve hizmetlere 1 milyar dolardan fazla kripto para harcandığını söyledi.

Visa CFO Vasant Prabhu CNBC’ye verdiği demeçte, “Kripto para birimini daha kullanışlı ve diğer tüm para birimleri gibi yapan bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz” dedi. Prabhu: “İnsanlar, normal para birimlerini kullanacakları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar” açıklamasını yaptı.

Visa’nın rakibi Mastercard’ın yakın tarihli araştırmasına göre, Kuzey Amerikalı tüketicilerin yüzde 93’ü önümüzdeki yıl kripto para birimini veya biyometri, temassız veya QR kod sistemleri gibi gelişmekte olan ödeme teknolojilerini kullanmayı planlıyor.

Prabhu, “Bu çeşitli düzenlenmiş borsalarda kripto para birimi satın alan insan ağımızda çok fazla hacim görüyoruz ve görebildiğimiz kadarıyla bu trend devam ediyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>