Visa’dan 50 bin Euro ödüllü yarışma

0

Türkiye’nin de aralarında olduğu 19 Avrupa ülkesinden start-up’ları ve fintech şirketlerini, “Visa Everywhere” yarışmasına katılmaya çağırıyor. Yarışma, yerel toplum, şehirlerarası seyahat ve uluslararası seyahat olmak üzere 3 ana başlıkta düzenleniyor.

Yarışmaya başvuran adaylar Visa ile birlikte veya Visa’nın işbirliği yaptığı finansal kuruluşlar aracılığıyla geliştirecekleri projeyi desteklemeye yönelik 50 bin Euro ödül kazanma şansına sahip olacak.

Visa’nın İnovasyon ve Stratejik İş Ortaklıklarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Bill Gajda konuyla ilgili olarak:  “Visa Everywhere” gibi yarışmalar aracılığıyla, kart kabul noktalarının artmasını ve tüketicilerin ödemelerini daha kolay yapmasını sağlayacak teknolojik yenilikleri teşvik ediyoruz. Şimdi Avrupa’daki start-up’lara destek olmak, fikirlerini hayata geçirmeleri için gereken maddi katkıyı sağlamak için başvuruları bekliyoruz” dedi.

Başarılı yarışmacılar Visa Developer Platform üzerinden Visa’nın API’lerine, teknoloji uzmanlarına ve mentörlerine erişerek fikirlerini daha da geliştirmek için destek alma fırsatına erişecekler.

Visa Everywhere” yarışması ilk kez 2015 yılında ABD’de düzenlendi. Yarışma, ödemelerin plastikten dijitale geçtiği bir dönemde, ödeme sistemlerinde inovasyonu teşvik etmek amacıyla tasarlandı.

1.7 milyar dolar yatırım desteği

Şimdiye dek yarışmaya katılan 1.000’e yakın start-up şirketi, toplamda 1.7 milyar dolar yatırım desteği aldı. Visa, ABD’de başarı kazanan programı bu yıl Avrupa’ya taşıyor. Yarışma ayrıca Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Asya’da da düzenlenecek.

Buradan yarışmaya başvurabilirsiniz.

Başvurular 17 Mayıs’a kadar devam edecek.  Finale kalan adaylar, Kopenhag’da 26-28 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek “Money 20/20”organizasyonunda düzenlenecek panelde büyük ödül için yarışacaklar. 

 

Visa Europe Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel ise, “Ödemeler ekosistemindeki tüm oyuncularla birlikte ürün tasarlayacağımız ve üreteceğimiz bir döneme giriyoruz. “Visa Everywhere” bu anlayışla geliştirilen ve temelinde inovasyonu hayata katmayı hedefleyen bir yarışma. Türkiye’den çıkacak fikirlerin gücüne inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>