VMware ile şirketin çalışmalarını değerlendirdik

0

Dünyanın en önemli şirketlerinden biri olan VMware ile şirketin yapısını, çalışmalarını ve sektöre bakış açısını değerlendirdik. TechInside olarak, VMware, Güney Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Henri van der Vaeren ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz. 

VMware ile şirketin çalışmalarını değerlendirdik

Kendinizi ve VMware şirketindeki pozisyonunuzu anlatır mısınız?

Benim adım Henri van der Vaeren. VMware, Güney Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Bu bölge Fransa’dan Türkiye, İsrail ve Afrika’ya kadar uzanıyor. Türkiye ise Akdeniz Bölgesi olarak adlandırdığımız bölgede yer alıyor. Buna ek olarak alt-bölge arayışımız da var.

VMworld etkinliği hakkında bilgi verebilir misiniz?

VMworld bizim en büyük etkinliğimiz. İki farklı VMworld etkinliği var. Bunlardan biri Las Vegas’tayken diğeri ise Barcelona’da düzenleniyor. Her yıl yaz döneminin hemen sonrasında düzenliyoruz. Bu yıl ise biraz daha erken oldu. Bu yıl düzenlendiğimiz etkinliğe binlerce müşterimizi ve iş ortağımızı ağırlıyoruz. Etkinlik kapsamında yeni teknolojilerimizi sunuyoruz. VMworld, şirketimizin ne olduğunu, hedeflerini gösterdiği ve Hands-On Labs ile teknolojilerimizi gerçek deneyimler ile anlattığı bir etkinlik. İnsanlar gerçek deneyim ortamlarını yaşarken, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılarla tanışıp profesyonel ağlarını genişletebiliyor. Etkinliğimiz bu yıl Eylül ayında düzenlendi. 

VMware, Güney Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Henri van der Vaeren

 

Bulut ve dijital dönüşüm, teknoloji dünyasındaki popüler konuların başında geliyor. Bizler, bu iki teknoloji hakkında neler düşünmeliyiz?

Teknoloji çok hızlı bir şekilde ilerliyor ancak günümüzde şirket yapılarının büyük oranda geleneksel olduğunu düşünüyorum. Dünya çok hızlı gelişiyor ve şirketler de buna ayak uydurmak zorunda çünkü başka ülkelerdem bile ciddi rakipleriniz olabilir. Farklı sektörlerden gelen rakipleriniz de olabilir. Dünya çok hızlı gelişiyor ve CIO için bununla mücadele etmek büyük bir başarı. CIO’lar daha esnek, hızlı ve aynı zamanda gelenekselliği tamamen unutmayacak bir altyapıya geçmek durumunda çünkü şirketin işlemleri ve temeli bu geleneksellikte sürdürülüyor olabilir. İleriye taşınması gereken konular ise bulut, mobilite ve güvenlik olarak sıralanabilir. CIO’lar ise bu dengeyi kurmak zorunda. VMworld ise bu geçişlerin nasıl yapılması gerektiği konusunda yardımcı olan ve çözümler sunan bir etkinlik.

Square Bitcoin alışverişine başlıyor

Bulut teknolojisi hangi sektörlerde kullanılabilir?

Tüm sektörlerde kullanılabilir. Dijital dönüşümün ve teknolojinin önemsiz olduğu bir sektör olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bazı sektörlerde tüketici marketinde oldukları ve web sitelerine ihtiyaç duydukları için bu durum daha belirgindir. Müşterilere dijital yollarla erişmeleri en büyük etkenlerden biri. Veri madenciliği ve çelik endüstrisinde de yeni teknolojilere ihtiyaç vardır.  Bankacılık ve iletişim sektöründe ise dijital dönüşüm ve bu alana yatırım ihtiyacı daha fazladır.

 

 

 

Kaan ARLI

ShiftDeleteNet Teknoloji Editörü. Teknoloji dünyasının ortasında nefes alan bir editör...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>