Techinside Google News
Techinside Google News

VMware VMworld 2017 etkinliği Barcelona’da gerçekleşti!

Vmworld 2017 etkinliğinde yazılım, sanallaştırma, bulut çözümleri, IoT ve yapay zeka gibi önemli konu başlıklarını sizler için takip ettik
- Advertisement -

VMvare şirketin her yıl düzenlediği VMware VMworld konferansının Avrupa ayağı geçtiğimiz hafta Barcelona’da gerçekleşti. VMware VMworld 2017 etkinliğinde yazılım, sanallaştırma, bulut çözümleri, IoT ve yapay zeka gibi önemli konu başlıklarının konuşulduğu oturumlarla geçen etkinliği sizler için takip ettik.

VMware VMworld 2017 etkinliği Barcelona’da gerçekleşti!

Amerika’da düzenlenen VMworld etkinliğinin ardından Avrupa ayağı 11 – 14 Eylül 2017 tarihleri arasında Barcelona’da gerçekleşti. TechInside olarak yerinde takip ettiğimiz etkinlik sırasında VMware Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediçeler ve VMware EMEA IoT İş Geliştirme Direktörü Matthias Schrorer ile yaptığımız röportaj ile VMware VMworld 2017 etkinliğini değerlendirdik.

VMware yeni vRealize Suite 2017 ile yazılım-tanımlı veri merkezleri (SDDC) ile çoklu bulut yönetimini daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

VMware, Inc. (NYSE: VMW) bugün VMworld 2017 Europe’da müşterilerinin BT altyapılarını ve uygulama hizmetlerini çoklu bulut ortamlarında daha kolay konumlandırıp yönetmelerini sağlayacak bulut yönetim platformundaki gelişmeleri tanıttı. VMware vRealize Suite 2017 vRealize Operations, vRealize Automation, vRealize Business for Cloud ve vRealize Log Insight’ın son güncellemelerini entegre hale getirip yeni yaşam döngüsü yönetim özellikleri ile müşterilerin veri merkezlerini modernleştirmesi ve bulut entegrasyon çabalarına destek oluyor.

VMware ayrıca VMware Cloud Services’ı de tanıtıp bulut kullanımı, maliyeti, ağ trafiği, metrik görüntüleme, analitik konularında uçtan uça görünürlük sağlarken genel bulut ve kurum-içi ortamlarda devamlı bir güvenlik fırsatı veriyor. Şirketler dijital dönüşümlerinin eşsiz deneyimlerini ve faydalarını görürken VMware de bu yolculukta müşterilerine bugün ve yarın ihtiyaç duydukları ve duyacakları bulut, mobil ve güvenlik yazılımları ve hizmetlerini ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kurma imkânı veriyor. 

VMware Bulut Yönetimi İş Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ajay Sing konuyla ilgili olarak “BT kuruluşları daha çevik ve inovatif olmayı arzularken VMware veri merkezlerini modernleştirip genel bulutları özel bulut ortamları ile entegre hale getirerek onlara hedeflerine ulaşmaları konusunda yardımcı oluyor. VMware vRealize Suite 2017 yeni yaşam döngüsü yönetim özellikleri ile BT’nin bulut yönetim platformlarına değer katma sürelerini iyileştiriyor ve uygulama ile altyapı hizmetlerinin hiç olmadığı kadar hızlı ve etkin gerçekleştirilmesini sağlıyor.” dedi. 

Kurum-içi ve kurum-dışı uygulama ve altyapı hizmetlerine daha güçlü erişim VMware vRealize Suite 2017 genel ve özel bulutların oluşturduğu hibrit ortamların idaresini kolaylaştıran kapsamlı bir bulut yönetim platformu. Otomasyon ve  önceden tanımlanmış politikalar ile BT hizmetlerini hızlandıran yüksek seviyede çeviklik ve esnekliği geliştiricilere ve çeşitli iş alanlarına sunarken kontrol ve yönetimin devamlılığını sağlıyor.

VMware’in çözümü sanal makineler ve konteynerler üzerindeki geleneksel ve bulut-kökenli uygulamalardan oluşan ayrışık ortamları destekleyip yazılım-tanımlı bir veri merkezi ya da çoklu bulut ortamlarında çalışmalarını sağlıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir