Volkswagen batarya geri dönüşüm videosu yayınladı

0

Volkswagen batarya

Elektrikli otomobiller için Volkswagen batarya geri dönüşüm videosu yayınladı. Yayınlanan video, geri dönüşüm süreciyle ilgili detaylı bilgi veriyor.

Volkswagen batarya geri dönüşüm sürecinde neler yapıyor?

Elektrikli otomobillerin her ne kadar çevre dostu bir yönü olsa da ortaya çıkan atık bataryalar, bu konuda önemli bir risk oluşturuyor. Dolayısıyla bataryaların geri dönüştürülmesi kritik öneme sahip.

Bu alanda yenilikçi çalışmalara imza atan Volkswagen, elektrikli araçlarda kullanılan bataryaların geri dönüştürülmesiyle ilgili yeni bir video yayınladı. Geri dönüştürme işlemi yeni bir tesiste yapılırken, ilgili tesisin bir yılda 3 bin 600 aküyü geri dönüştürebileceği belirtiliyor. Volkswagen’in Salzgitter fabrikasına ait videoda, bataryalardaki hammaddelerin nasıl geri kazandığı görülüyor.

Volkswagen’in gelecek planları arasında ise üretilen bataryaların  yüzde 90’ının geri kazanmak yer alıyor. Çevre için faydalı olacak bu hamle, Volkswagen’in batarya maliyetlerinin de önemli ölçüde düşmesini sağlayacak. Geri kazanım sürecinde maliyetten elde edilecek tasarruf, elektrikli araçların satış fiyatlarının da düşmesini sağlayabilir.

Önümüzdeki 10 yıllık süreçte 70’e yakın elektrikli araç çıkarmayı hedefleyen Volkswagen’in batarya geri dönüşümüyle ilgili süreci aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>