Volkswagen işten çıkarma yapıyor

0

Volkswagen işten çıkarma

Koronavirüs salgınıyla yaşanan durgunluk, birçok sektörde yıkıcı bir etki yarattı. Poznan’daki fabrikada Volkswagen işten çıkarma yapacak.

Volkswagen işten çıkarma yolu izliyor

Koronavirüsün en çok etkilediği sektörler arasında otomotiv sektörü de yer alıyor. Salgın nedeniyle fabrikalardaki faaliyetlerin neredeyse durma noktasına gelmesi, sıfır araç satışına talep olmaması otomotiv sektörünü çok zor durumda bıraktı.

Hatta Fransa Ekonomi Bakanı, Renault’un finansal açıdan çok zor durumda olduğunu, destek sağlanmazsa iflas edebileceğini bile duyurmuştu. Bu konuda benzer bir zorluğu Volkswagen de yaşıyor. Polonya’nın Poznan şehrindeki Volkswagen fabrikasında, 450 işçinin işten çıkarılacağı duyurulmuştu. Maliyetleri azaltmak için izlenilen işçi çıkarma stratejisinin, tüm dünyada zorlayıcı bir etki yaratacağı düşünülüyor.

Volkswagen Poznan direktörü Ocksen, zor ekonomik konuşların piyasada belirsizliğe ve ciddi kayıplara yol açtığını söylüyor. Ayrıca Volkswagen’in salgının etkilerini net bir şekilde hissettiğini de belirtiyor. Otomotiv sektöründeki durgunluğun 2020 ikinci çeyreğinde de devam etmesi nedeniyle, işten çıkarmalarda artış bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>