Volkswagen sürücüsüz otomobil startup’ı açacak

0

Volkswagen sürücüsüz otomobil

Volkswagen sürücüsüz otomobil projeleri için yeni bir startup kuruyor. Bu yeni startup’ının adresinin ise Silikon Vadisi olabileceği belirtildi.

Volkswagen sürücüsüz otomobil strateji

Sürücüsüz otomobil sektöründe Waymo, Tesla ve Zoox gibi önemli şirketler yenilikçi şirketler yer alıyor. Ford ve Volkswagen gibi otomobil sektörünün dev isimleri de bu alanda yeni modeller çıkarmak için çalışıyor.

Volkswagen, sürücüsüz otomobil planlarını tek bir ağdan yönetmek için yeni bir startup kurmaya hazırlanıyor. Silikon Vadisi’nde kurulabileceği belirtilen bu startup, Volkswagen Autonomy (VWAT GmbH) ismiyle faaliyet gösterecek. VWAT GmbH, Seviye 4 yani insan müdahalesi gerektirmeden otonom olarak çalışan SDS sürüş sistemleri üretecek.

VWAT’ın ilk araçları, şehirlerde robotax ve robovan gibi mobilite çözümleri sağlamak için Volkswagen’in Ticari Araçlar şubesi tarafından üretilen hafif ticari araçlar olacak.Ancak uzun vadede Volkswagen, SDS modülünün tüm otomobilleriyle entegre edilmesini umuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>