Volkswagen’in Çin’e teslimatları artıyor

0

Volkswagen Çin

Volkswagen’in Çin’e teslimatları, yılın ilk dokuz ayında üç kattan fazla arttı. Çin’de bataryalı elektrikli araçlara olan talep artıyor.

Volkswagen’in Çin’e teslimatlarında artış yaşanıyor

Volkswagen’in bataryalı elektrikli araç teslimatları, Çin’de yılın ilk dokuz ayında üç kattan fazla arttı. otomobil üreticisi, oradaki e-araç stratejisini değiştirme ihtiyacını işaretledikten iki aydan kısa bir süre sonra söyledi.

Dünyanın en büyük otomobil pazarına bataryalı elektrikli araç  teslimatları, geçen yılın aynı dönemindeki 15.700’den Ocak-Eylül döneminde 47.200’e yükseldi.

VW gurubundan satıştan sorumlu isim olan Christian Dahlheim: “Planlandığı gibi, üçüncü çeyrekte Çin’deki BEV (bataryalı elektrikli araç ) pazarının yükselişini önemli ölçüde hızlandırdık ve ID’nin 80.000 ila 100.000 aracını teslim etme yılı için hedefimize ulaşma yolunda ilerliyoruz” dedi.

Temmuz ayında Volkswagen CEO’su Herbert Diess, otomobil üreticisinin ilk yarı teslimatlarının sadece 18.285’te kalmasından sonra Çin’deki BEV’lerini nasıl pazarladığına yönelik yaklaşımını değiştirmek zorunda kaldığını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>