Volvo CEO’su Samuelsson elektrikli araçlar hakkında konuştu

0

Samuelsson elektrikli araçlar

Volvo CEO’su Samuelsson elektrikli araçlar için umut veren açıklamalarda bulundu. Samuelsson, salgın döneminin bu geçişi hızlandıracağını belirtti.

Samuelsson elektrikli araçlar için umutlu

Son yıllarda elektrikli araç dünyasında çok hızlı gelişmeler yaşanıyor. Bundan birkaç 10 yıl sonra, artık benzinli ve dizel araçlar neredeyse piyasadan silinmiş olacak. Bunun yerine elektrikli ve hibrit araçlar hayatımızda önemli bir paya sahip olacak.

Koronavirüs salgını, tüm sektörlerde zorunlu bir dönüşüme neden oluyor. Bununla birlikte elektrikli araç dünyasında da önemli gelişmeler yaşanıyor. Otomotiv sektörünün önemli isimlerinden Volvo CEO’su Samuelsson, koronavirüsün elektrifikasyon dönüşümünde de önemli bir rol oynadığını söylüyor. Samuelsson’a göre iyimser bir şekilde her şeyin normale döndüğünü düşünüdüğümüzde, insanların artık elektrikli araç tercihlerinin artacağını söylüyor. Samuelsson, otomobil endüstrisinde toparlanmanın yaşanması için yeni teknolojilere odaklanmak gerekecek

Samuelsson’a göre online araç satışları, araç bayilerinin yerini alacak ve bu gelecekte kalıcı bir dönüşüme neden olacak. Bununla birlikte daha ucuz bir seçenek sunduğu için araç aboneliği de önümüzdeki yılların trend konularından biri olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>