Volvo fabrikaları üretime ara veriyor

0

Volvo fabrikaları

İsveç merkezli otomobil sektörünün dev ismi Volvo iki ülkede üretime ara veriyor. Volvo fabrikaları 14 Nisan tarihine kadar kapalı olacak.

Volvo fabrikaları iki ülkede ara veriyor

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede hayat neredeyse durma noktasına geldi. Hem hizmet sektörü hem de üretim sektörü, salgının yayılmasını önlemek için faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı.

Otomotiv sektörünün dev ismi Volvo da bu salgından etkilenenler arasında yer aldı. Volvo, salgının artık tehlikeli bir boyuta ulaştığı ABD ve İsveç’te yer alan fabrikalarında üretime geçici bir süre ara verdiğini duyurdu. şirketin fabrikalarının 26 Mart ile 14 Nisan tarihleri aralığında kapalı kalacağı belirtildi.

Volvo İcra Kurulu Başkanı Hakan Samuelsson yaptığı açıklamada, öncelikli endişelerinin çalışanlarının sağlığı ve işlerinin geleceği olduğunu söyledi. Etkisi her geçen gün artan koronavirüs salgınına karşı sert bir karar vermek durumunda olduklarını, sosyal mesafenin sağlanması için katkıda bulunmak zorunda olduklarını belirtti.

Samuelsson, alınan önlemlerin senkronize bir şekilde uygulanmasının büyük bir önem arz ettiğini de belirtti. Koronavirüs salgının, hem Volvo’ya hem de diğer şirketlere getireceği zararı ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>