Volvo hız sınırı için açıklama yaptı

0

Volvo hız sınırı

Geçtiğimiz günlerde Volvo araçlarında hız sınırı uygulayacağını duyurmuştu. Gelen tepkilerin ardından Volvo hız sınırı için açıklama yaptı.

Volvo hız sınırı ile kaza sayısını düşürecek

Otomotiv şirketleri arasında, gelişen teknoloji ve sunulan imkanlarla birlikte ‘güvenli olma’ konusunda da kıyasıya bir rekabet bulunuyor. Bu konuda öncü şirketlerden biri olan Volvo, farklı bir strateji üzerinde çalışıyor.

Dünyanın en güvenli araçlarını ürettiği iddia edilen Volvo, geçtiğimiz günlerde araçlarda hız sınırı uygulayacağını duyurmuştu. Bununla birlikte 2021 model araçlarda en yüksek hız 180 km/s olacak. Hatta bu hız sınırına elektrikli SUV C60 da dahil olacak.

Volvo’nun uygulayacağını duyurduğu bu hız sınırı ile ilgili yoğun bir tepki gelmişti. Ancak Volvo Cars Safety Center başkanı Malin Ekholm tarafından yapılan açıklama, Volvo’nun bu konuda çok ciddi olduğunu söylüyor. Ekholm, herkesin hız sınırı konusunda konuştuğunu ancak kendilerinin bu konuda ciddi şekilde bir şeyler yaptığını söylüyor. Ekholm, 280 km’den daha hızlı gitmenin hiçbir mantığı olmadığını belirtiyor.

Çarpışma önleme sistemlerinin yanı sıra üç noktalı emniyet kemeriyle de bilinen Volvo, güvenlik konusunda kesin adımlar atmaya kararlı görünüyor. Bu hız sınırı uygulamasının önümüzdeki dönemde diğer üreticiler tarafından da uygulanıp uygulanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>