Volvo hız sınırı uygulayacak

0

Volvo hız sınırı

Güvenilirliği ile ön plana çıkan Volvo hız sınırı uygulayacak. Care Key teknolojisi ile hız sınırı 180 km/s olarak ayarlanacak.

Volvo hız sınırı 180 km/s olacak

Otomotiv sektöründe en güvenilir marka olarak kendini tanıtan Volvo, buna yönelik yeni stratejiler uyguluyor. Volvo, bu amaçla hız sınırı uygulamaya başlıyor.

Care Key isimli bir sistem üzerinde çalışan Volvo, otomobillerinde artık 180 km/s hız sınırı uygulayacak. Bu sayede ölümlü ve ağır yaralanmaları kazalar en aza indirilecek ve yol güvenliğinin de artırılması sağlanacak.

Ayrıca Care Key ile araç sahibi istediği şekilde hız sınırını azaltabilecek. Örneğin araç acemi bir sürücüye verildiğinde hız sınırı düşürülerek sürüş güvenliği için önlem alınabilecek.

Volvo tarafından yapılan açıklamada, hız sınırlaması ve Care Key ile ölümler ve trafik kazaları sıfıra indirilebilir denildi. Ayrıca sürücüsüz otomobillerde de hız sınırının uygulanması ile yolculuklar daha güvenli bir şekilde yapılabilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>