Volvo online satış yapacak

0

Volvo online satış

Evde kal konseptine uygun yeni satış stratejisine geçen Volvo online satış yapacak. Volvo bu konsepti Stay Home Store olarak duyurdu.

Volvo online satış için ilk ülkeleri belirledi

Tüm sektörleri olumsuz etkileyen koronavirüs salgını, en çok da otomotiv sektörünü etkiledi. Bu dönemde yeni araç üretimi yapılmazken, üretilen mevcuttaki araçlar da satılamadı.

Volvo, özellikle satış alanını hareketlendirecek yeni bir strateji üzerinde çalışıyor Stay Home Store isimli yeni konseptle Volvo, online satış uygulamasına geçiyor. Bu uygulamayla müşteriler ve bayiler fiziksel olarak bir araya gelmeden platform üzerinden iletişim kurabilecekler. Müşteriler Volvo araçlarla ilgili teknik özellikler, fiyat bilgileri ve kampanyalar gibi birçok farklı konuda bilgi alabilecek.

Kullanıcılara ön ödemeli ve ön ödemesiz olmak üzere farklı seçenekler sunularak, geniş bir kitleye ulaşılacak.

Volvo bu konseptini ilk olarak Avrupa’da satış hacminin yüzde 60’ını oluşturan ülkelerde sunacak. Ancak salgın sonrasında da bu konspetin kolay ve hızlı bilgi edinmeyi sağladığı için kalıcı olarak kalması pek de sürpriz olmayacaktır.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>