Volvo ve Baidu ortaklık kurdu

0

Volvo ve Baidu

Otonom sürüş teknolojisine yönelik yatırım yapmak amacıyla Volvo ve Baidu ortaklık kurdu. İki şirket, otonom araç sektöründe birlikte yer alacak.

Volvo ve Baidu ortaklığı Çin’i hedefliyor

Çin merkezli arama motoru devi Baidu ile İsveçli otomotiv üreticisi Volvo arasında iş birliği yapıldı. İş birliği kapsamında, otonom araç sektöründe en önemli ülkelerden olan Çin hedef alınacak. Elektrikli ve otonom araçlara yönelik, Volvo’nun Apollo otonom sürüş platformuna tam uyumlu otomobiller üzerinde çalışılacak.

2040 yılına kadar Çin’de 14.5 milyon otonom araç satılacağı ön görülüyor. Volvo CEO’su Samuelsson, bu iş birliğinin ticarileşme konusunda önemli bir adım olduğunu söyledi.

Stratejik ortaklık ile Volvo, Çin piyasasında yer almaya çalışacak. Otonom araçlar için kurulan bu ortaklık, Baidu için ilk değil. Baidu; BMW, Bosch, Ford ve Hyundai başta olmak üzere 90’dan fazla şirketle otonom araçlara yönelik iş birliği yapıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>