VW veri ihlali ile karşı karşıya

0

VW veri ihlali

Bir satıcıdan kaynaklanan sorun nedeniyle VW veri ihlali ile karşı karşıya kaldı. Bu veri ihlalinin 3.3 milyondan fazla müşteriyi etkilediği belirtildi.

VW veri ihlali için araştırma yapıyor

VW’nin ABD birimi, bir satıcıdaki veri ihlalinin Kuzey Amerika’daki 3.3 milyondan fazla müşteriyi ve olası alıcıları etkilediğini söyledi.

Etkilenenlerin neredeyse tamamının, Alman otomobil üreticisinin lüks markalarından biri olan Audi’nin mevcut veya potansiyel müşterileri olduğu belirtildi. Volkswagen Group of America yaptığı açıklamada, yetkisiz bir üçüncü tarafın Audi-Volkswagen markalarının ve bazı ABD ve Kanada bayilerinin dijital satış ve pazarlama için kullandığı bir satıcıdan müşteriler ve ilgilenen alıcılar hakkında sınırlı kişisel bilgiler elde ettiğini söyledi.

Bilgiler, 2014 ve 2019 yılları arasında satış ve pazarlama için toplanmış ve satıcının teminatsız bıraktığı bir elektronik dosyaydı.

VW, 90.000 Audi müşterisinin ve olası alıcıların satın alma veya kiralama uygunluğuyla ilgili hassas verilerinin etkilendiğini söyledi. VW, bu kişilere ücretsiz kredi koruma hizmetleri sunacağını söyledi. Hassas verilerdeki vakaların yüzde 95’inden fazlası, ehliyet numaralarından oluşuyor. Çok az sayıda kayıt doğum tarihleri, Sosyal Güvenlik numaraları ve hesap numaraları gibi ek verileri içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>