Techinside Google News
Techinside Google News

Walmart fintech girişimiyle yeni seçenekler sunacak

Walmart destekli girişim, şimdi satın al sonra öde şirketleriyle rekabet etmek istiyor.
- Advertisement -

Walmart destekli girişim, şimdi satın al sonra öde şirketleriyle rekabet etmek istiyor.

One adlı girişim, ödeme hizmetinin kendi versiyonunu gelecek yıl en kısa sürede piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Çoğunluğu Walmart’a ait olan şirket, alışveriş yapanların Walmart’ın web sitesi ve mağazalarının yanı sıra diğer perakendecilerde kullanabilecekleri bir hizmet başlatmak istiyor. Çaba, kısmen daha zorlu bir ekonomik zeminden ve tüketicilerin enflasyon tarafından sıkıştırılmış hissetmesinden kaynaklandı.

One, aylık perakende satış rakamları artmaya devam ederken büyüyen ödeme hizmetleri kategorisine giriyor. Ancak bazı Amerikalılar gıda, konut ve daha fazlasının fiyatlarını artıran enflasyondan kaynaklanan baskı belirtileri gösteriyor. Bu uzatılmış cüzdanlar, tüketicilerin satın alma işlemlerini başka şekillerde ödemeye olan ilgisini artırabilir. Şimdi satın al, sonra öde, müşterilerin bir satın alma işlemini faizle birlikte sabit aylık ödemelerle kademeli olarak ödemelerine olanak tanır.

Walmart, girişimi 2021′in başlarında oluşturup desteklediğinden beri daha da büyüdü. Bu yılın başlarında açıklanmayan bir miktar karşılığında diğer iki fintech girişimini , One ve Even’ı satın aldı . One adını benimsedi ve tüketicilerin paralarını yönetebilecekleri hepsi bir arada bir uygulama olmayı hedefliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir