Waymo, Tesla mühendisini işe aldı

0

Tesla’nın donanım departmanının başındaki mühendis Satish Jeyachandran, Waymo’da otonom sürüş bölümünün başına geçti.

Google’ın kendi otomobilini üretmek üzere hazırlık yaptığı söylentilerini yükselten bu gelişmeyle Waymo artık sadece otonom sürüş teknolojisi geliştiren bir yazılım şirketi değil, kendi otomobilini ve donanımlarını da geliştiren bir araç üreticisine dönüşebilir.

38 yaşındaki Satish Jeyachandran yaklaşık 7 yıldır Tesla da çalışıyordu ve Tesla’nın bel kemiklerinden biri olarak kabul ediliyordu. Satish Jeyachandran’ın Tesla’nın otonom sürüş teknolojisini geliştirmesine büyük katkısı olduğunun altı da çiziliyor.

Böylece otonom sürüş teknolojisi alanında süren “yetenek kapma” yarışında yeni bir örnek yaşanmış oldu. Daha önce de Waymo’nun ve Tesla’nın bazı üst düzey mühendisleri işlerinden istifa edip kendi şirketlerini kurmuştu. Bu şirketlerden biri olan Argo AI’ya ise Ford büyük yatırım yaparak, teorik olarak Waymo’dan ayrılan mühendisleri kendi bünyesine almıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>