Wi-Fi-Aware: Yeni bağlantı devrimi

0

Bu ilgi çekici gelişme neticesinde çok yakında kullanıcılar internet bağlantısı olmadan da birbirleri ile farklı platformlarda buluşabilecekler. WiFi artık yakındaki cihazlar ve uygulamaları WiFi bağlantısına ihtiyaç duymadan bir araya getirecek.

Bu yeni WiFi teknolojisi Wi-Fi Aware, arka planda düzenli aralıklarla oldukça küçük veri mesajları gönderecek ve belli bir aralığa yayılmış bağlantıları, uygulama ve benzerini takip edecek. Teknolojinin getirdiği yenilikler arasında medya dosyaları paylaşımı, karşılıklı oyun oynama ve peer-to-peer tabanlı mesajlaşma mümkün oluyor.

Wi-Fi Aware kalabalık ortamlar ve iç mekanlarda en iyi performansı sunacak şekilde geliştirilmiş. Güç yönetimi konusunda da harikalar yaratacağı söylenen teknoloji izin verilmesi halinde başka cihazlardaki uygulamaları görüp size öneride bulunabilecek.

Bağlantı protokolleri bağlamında yeni bir dönemi başlatacağı iddia edilen Wi-Fi Aware’in uyumlu olduğu sertifikalı cihazlar ise bu yılın sonunda bizlere merhaba diyecek.

Bu yeni sistemin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>