Windows 10 kullanıcıları 500 milyonu geçti

0

Microsoft’un Build 2017 geliştiriciler konferansında Windows 10’un gelişimi hakkında önemli rakamlar açıklandı.

21 ay önce piyasaya çıkan Windows 10 artık 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. Microsoft’un kurucularından Steve Ballmer’ı koltuğundan eden Windows 8 fiyaskosundan sonra yine Ballmer önderliğinde geliştirilen Windows 9 tamamen iptal edilmiş ve Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella’nın yönetiminde şirket Windows 10’u geliştirmeye başlamıştı. İlk hafta 75 milyon PC’ye kurulan Windows 10 on hafta sonra 110 milyon, altı ay sonra ise 200 milyon PC’ye yerleşmişti.

1 milyar kullanıcıya az kaldı

Microsoft şimdi 1 milyar PC’ye kurulma hedefinde yarı yola ulaşmış durumda. Şirketin 1 milyar PC’ye kurulma hedefine yaklaşması ise bundan sonra daha kolay olacak çünkü eskiden Windows 7 ve Windows 8.x sistemlerinin yanında yeni PC alan kullanıcıların da kendini sürekli güncelleyen Windows 10’a geçmesiyle kalan 500 milyon PC hedefine kısa sürede ulaşılması bekleniyor.

Microsoft’un, bulut destekli ve modern teknolojilerle sürekli güncellenen Windows 10 platformunda 1 milyar kullanıcıya ulaşması şirketin özellikle reklam pazarlama konusunda Facebook ve Google’a büyük rakip olarak yeniden ringe dönmesi anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>