Wirecard Türkiye’ye yeni genel müdür

0

Wirecard Türkiye’nin genel müdürlüğü görevine Burhan Eliaçık getirildi

Ödeme çözümleri  sunan Wirecard Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini Burhan Eliaçık üstlendi. Eliaçık, kuruluşunda yer aldığı Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürecek.

Sektörde 20 yılllık tecrübeye sahip

Burhan Eliaçık, ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 2000 yılında Garanti Bankasında başladı. 2011 yılında Garanti Bankası’ndan ayrılana kadar Garanti ve İş Bankası çabalarıyla başlatılan ve kısa sürede tüm bankaların ortak çabası haline gelen POS’ların ortak kullanımı projelerinde sürece liderlik görevlerini üstlendi. 2011 yılından itibaren Vodafone Türkiye’de Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Eliaçık, bu şirkette ilgili departmanın kurulum çalışmalarından başlayarak, banka kullanan veya henüz bankacılık hizmetiyle tanışmamış geniş kitlelerin mobil teknolojiler aracılığıyla finansal hizmetlere erişmesi için birçok çalışmalar yaparak ve sistemler geliştirdi. Eliaçık, 2015 yılında Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin kuruluşunda da yer alarak yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. 

Eliaçık’ın selefi Trendyol’a transfer oldu

Burhan Eliaçık’ın selefi Dündar Özdemir ise Trendyol İş Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor. Dündar Özdemir, Mart 2015’te Wirecard Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış ve Mart 2018’de CEO’luğa terfi etmişti. Özdemir ayrıca yönetim kurulu başkan yardımcılığını da üstleniyordu.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>