World Cup uygulaması rekor kırdı

0

World Cup uygulaması

World Cup uygulaması, uygulama marketlerine yeni bir hareket getirdi. World Cup uygulaması ile indirmelerin yanı sıra harcamalar da artış gösterdi.

World Cup uygulaması 2018 ikinci çeyrek sonuçları

World Cup, birçok futbol severe, birbirinden heyecanlı maçları ile doyumsuz bir futbol festivali yaşattı. Birçok futbol sever, World Cup uygulamasını indirerek güncel haberler, skorlar, maç özetleri ve yorumları gibi içeriklere ulaştı.

App Annie’den yeni bir rapora göre, 2018’in ikinci çeyreğinde bu uygulama dünya genelinde hem iOS hem de Google Play’de 28,4 milyardan fazla indirildi. Aşağıdaki tabloda iOS ve Google Play için indirme sayılarını görebilirsiniz.

World Cup uygulaması

Bu indirme, tüm market gelirlerini ve diğer uygulamaları da etkiledi. Spor akaryakıt hizmeti fuboTV yüzde 713 oranında büyüyerek 309 bin yeni kullanıcı ekledi ve Hulu yüzde 18 büyüme yaşadı.

Ayrıca, uygulamalardaki tüketici harcamaları, yıllık yüzde 20 artış gösterdi ve iOS – Google Play toplam geliri 18.5 milyar dolara ulaştı. Aşağıdaki iki tabloda ise diğer uygulamalara olan etkiyi ve toplam gelir miktarını görebilirsiniz.

World Cup uygulaması

World Cup uygulaması

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>