Xiaomi elektrikli scooter modellerini tanıttı

0

Xiaomi elektrikli scooter

Akıllı telefon sektörünün yanı sıra günlük hayata yönelik de teknolojiler geliştiren Xiaomi elektrikli scooter modellerini duyurdu. Xiaomi ile ulaşımda yeni bir dönem başlıyor.

Xiaomi elektrikli scooter: 1S ve PRO 2

Akıllı telefon modelleriyle dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Xiaomi, günlük hayatta kullanılan cihazlarıyla da ön plana çıkıyor. Özellikle de Xiaomi, elektrikli scooter modelleriyle son yıllarda şehir içi ulaşım için alternatifler geliştiriyor.

Xiaomi’nin Mi Electric Scooter 1S isimli modeli, 250W’lık bir motor gücüne sahip. bu scooter’ın motoru, toplamda 3000 saatlik bir servis ömrü sunuyor. 25 km/s hıza ulaşabilen Mi Electric Scooter 1S, tam dolu batarya ile 30 km yol gidebiliyor. Ayrıca batarya seviyesi yüzde 40’ın altına düştüğünda ise enerji tasarrufu modu aktif oluyor.

12.5 kg ağırlığındaki elektrikli scooter, 100 kg’a kadar ağırlık taşıyabiliyor. Xiaomi, Mi Electric Scooter 1S modelini 399 euro satış fiyatıyla duyurdu..

Bir diğer elektrikli scooter modeli olan Mi Electric Scooter Pro 2 ise 300W’lık bir motora sahip. 25 km/s hıza ulaşabilen bu model, tam dolu batarya ile 45 km yol gidebiliyor. Mi Electric Scooter Pro 2’nin öne çıkan en önemli özelliği ise yüzde 20 eğimli yükseklikleri bile rahatlıkla çıkabilmesi.

Bilgilendirme konusunda da önde olan bu modelde dahili bir LCD ekran bulunuyor. Bu ekranda kullanıcılara sürüş hakkında çeşitli bilgiler veriliyor. Mi Electric Scooter Pro 2 modelinin satış fiyatı ise 499 euro olarak duyuruldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>