Xiaomi IoT platformu tanıtıldı

0

Xiaomi IoT platformu

Xiaomi IoT platformu Xiaomi Vela’yı yayınladı. IoT’de yeni bir ekosistem oluşturan Xiaomi, Vela’yı NuttX OS üzerine kurdu.

Xiaomi IoT platformu: Xiaomi Vela

Teknolojiye yön veren Xiaomi, IoT alanında da yenilikçi çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Xiaomi, yeni bir IoT platformunu yayına aldı.

MIDC2020’de yayınlanan yazılım platformuyla Xiaomi, ekosistemini tek bir çatı altında toplamayı hedefliyor. Xiaomi Vela bu alanda şirket için önemli bir adım oldu. Açık kaynak kodlu NuttX üzerine inşa edilen Xiaomi Vela, kendi içinde iki katmana sahip. Üst katmanda farklı ekosistem platformlarına, alt katmada ORA, GUI gibi temel özelliklere yer veriliyor.

IoT alanındaki birçok işlemciyle uyumlu bir şekilde çalışan Xiaomi Vela, yazılımları ve iletişim protokollerini bir araya getirebiliyor. IoT’de 3800 partneri bulunan Xiaomi, yayınladığı Xiaomi Vela önizleme programıyla geliştiriciler ve üreticilere ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>