Yandex.Haritalar Marmaray’da arama yapacak

0

İş dünyasıyla içli dışlı olan herkesin yaşadığı o hazin sürece Yandex.Haritalar çözüm getiriyor: Levent ya da Maslak’ta katılacağınız bir toplantı için metroya binersiniz ancak gideceğiniz yeri hatırlamadığınız için hangi kapıdan çıkmanın daha uygun olacağı konusunda tereddüt yaşar, büyük ihtimalle de yanlış kapıdan çıkıp birkaç dakika fazladan yürürsünüz.

Yandex.Haritalar mobil uygulaması, aldığı son güncelleme sonrasında adres veya mekan araması için internet bağlantısına ihtiyaç duymuyor. Böylelikle kullanıcılar cihazlarındaki harita uygulamasından mekan adreslerini, telefon numaralarını ve çalışma saatlerini görebiliyorlar. Ayrıca aratılan yerler “Yerlerim” listesine de eklenebiliyor.

yandex haritalar

Kota dostu şehir haritaları

Herkes akıllı telefonunu 128 GB’lık modelden almıyor. Özellikle 8 ve 16 GB telefonlarda yüksek kapasite gerektiren şehir haritaları adeta birer ateşten gömleğe dönüşüyor. Yandex.Haritalar güncellemesi bu soruna da kota dostu bir çözüm getiriyor: Yeni güncelleme sonrasında haritaların cihazlarda kapladığı alan önemli ölçüde azaltıldı. Örneğin 1,9 GB boyutunda olan İstanbul haritası, yeni güncelleme sonrasında 182 MB’a indirildi.

Yandex.Haritalar’da BiTaksi Deneyimi de Yenilendi

Aranılan noktaya gitmek için BiTaksi üzerinden taksi çağırma özelliğine sahip olan Yandex.Haritalar mobil uygulaması, yeni güncelleme ile bu alanda da iki yenilik sunuyor. Kullanıcılar uygulama ile BiTaksi üzerinden taksi çağırdıklarında, taksinin kaç dakika içinde kendilerine ulaşacağını uygulama üzerinden görebiliyor. Güncellenen iOS ve Android uygulamalarından ayrıca gidilmek istenen noktaya kadar taksi ücretinin yaklaşık ne kadar tutacağını da gösteriyor. Bu sayede kullanıcılar daha taksiye binmeden yolculuk için ne kadar ödemesi gerektiğini öğrenebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>