Yandex Navigasyon yeni gelir modelini tanıttı

0

Ülkemizde en çok kullanılan navigasyon yazılımlarından biri olan Yandex Navigasyon, yeni gelir ve reklam modellerini tanıttı. 

yandex navigasyon

Yandex Navigasyon yeni reklam modellerini tanıttı

Yandex, Navigasyon uygulaması için yeni reklam modellerini duyurdu. Lokasyon bazlı reklam modeli olarak adlandırılan bu sistem dijital reklam sektöründe bir ilk olarak tanımlanıyor. Lokasyon bazlı reklamlar, hiperlokal reklam olarak da isimlendiriliyor.

 

Yandex tarafından gerçekleşen Yandex Navi Warm Up etkinliğinde, bu yeni reklam modelinin detayları katılımcılara anlatıldı. Hiperlokal reklam çalışmalarının önemli ve dijital reklamcılığa etkisi anlatıldı. Dijital bilboard benzetmesi yapılan yeni nesil reklam modelleri 4 ana başlık altında anlatılıyor.

Facebook beğenileri kişilik analizi yaptırabilir mi?

“Branded Pop Up Pins” modelinde kullanıcı rotasında devam ederken ortalama 1 veya 2 km yakınında bulunan reklam verenin lokasyonu, otomatik olarak haritada beliriyor. Kullanıcı isterse lokasyona rota oluşturabiliyor. Branded Pop-up Pins (V2)’de ise “dijital billboardlar” olarak tanımlanan banner’lar devreye giriyor. Markalar “dijital billboardlar” sayesinde daha detaylı bir görünüm elde ederek, kampanyalarını kullanıcılara duyurabiliyor. 

Galaxy X modeli resmiyet kazandı

“Custom Category” modeli, Yandex’in çok kullanılan “Kategoriler” sekmesinde uygulanıyor. Yandex her açıldığında “Arama” ekranında markanın logosu gösteriliyor. Logoya tıklandığında ilgili lokasyonların bulunduğu noktalar ortaya çıkıyor.

“Branded Voice Navigation” modelinde kullanıcı rota oluşturduğunda, Yandex’in “Rota oluşturuldu” sesli yönlendirmesi markanın adı ile birlikte duyuluyor. Kullanıcı rotanın sonuna ulaştığında ise Yandex’in “Varış noktasına ulaştınız” sesli yönlendirmesi de markanın adı ile birlikte yapılıyor.

Heyecanla karşılanan bir diğer reklam modeli olan “Navi Cursor” ise uygulamada rotayı izleyen imleç grafiğinde yapılacak yaratıcı tasarımları kapsıyor. Ana ekranda yer alan imleç reklam verenin belirleyeceği 3 boyutlu bir model ile değiştirilebiliyor. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>