Yandex ve Russian Post robotlarla teslimat yapacak

0

Yandex ve Russian Post

Yandex ve Russian Post robotlarla teslimat için anlaşmaya vardı. Yandex’in robotları, Rusya’nın başkentinde göreve başlıyor.

Yandex ve Russian Post robotlarla teslimat için anlaştı

Yandex’in, Moskova’nın bazı bölgelerine paket teslim etmek için kendi kendini süren robotlarla devlet tarafından işletilen Rus Posta Servisi ile işbirliği yaptığı belirtildi.

Çevrimiçi aramadan araç çağırmaya kadar bir hizmet filosu işleten Yandex, Rusya’da yiyecek teslimatı için ve bazı ABD üniversite kampüslerinde GrubHub ile, ancak Federal Posta Servisi ile ortaklaşa olarak zaten robotları kullanıyor. Yandex ve Russian Post ortak bir açıklamada, alıcıların bir uygulama aracılığıyla pilot projenin parçası olabilecekleri belirtildi. Ayrıca başlangıçta Rusya başkentinin çeşitli bölgelerindeki 27 postaneden 36 robotun kullanıma sunulacağı söylendi.

Kullanıcılar, şehirde dolaşırken altı tekerlekli, siyah beyaz robotu takip edebilir ve benzersiz bir doğrulama kodu kullanarak paketlerine erişebilir.

Russian Post İnovasyon Başkanı Stanislav Chernin, “Lojistik zincirinin her parçası otomatikleştirilebilir ve teknolojiler her adımda süreçleri dönüştürüyor: ilk adımdan son kilometreye kadar” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>